NEWS | AKTUALNOŚCI


POPULARNE INFORMACJE


Aga Czyż - Plan Awaryjny
04 Mar, 2014

 

 

"Plan Awaryjny" Agi Czyż - debiutancki utwór

 

          AGA CZYŻ to wokalistka, autorka tekstów oraz kompozytorka z Poznania, półfinalistka trzeciej edycji programu "The Voice of Poland” (2013 rok – drużyna Marii Sadowskiej). Śpiewa od pięciu lat. Posiada rzadko spotykaną, ciepłą i niską barwę głosu, która doskonale współgra z repertuarem jaki ceni, tworzy i śpiewa na scenie, oscylującym pomiędzy melodyjnym, wysmakowanym popem a klimatycznym soulem.

          Aga o swoim debiutanckim utworze pt. „Plan Awaryjny” mówi: "Dopiero niedawno nadszedł moment, w którym postanowiłam zająć się spełnieniem swojego największego życiowego marzenia, czyli śpiewaniem i tworzeniem muzyki profesjonalnie, odważnie stawiając na tzw. jedną kartę. 

KLIP "Plan Awaryjny"  


Dlaczego tak późno? Byłam poniekąd uwiązana stereotypami, utartymi opiniami o tym, że przecież „muzyka to tylko hobby, do którego wraca się po godzinach i nie należy wiązać z nią przyszłości, bo to nic stabilnego”, że „mam dać sobie spokój, dojrzeć, zostać lekarzem, a nie gonić za marzeniami, które są tylko dodatkiem do prawdziwego bezlitosnego życia”.
Wszystko te wtłaczane mi od lat słowa wypłynęły na wierzch, i skonfrontowałam się z nimi w piosence, której finałem jest tekst: „Tyle szumu w sobie mam, w tylu scenariuszach gram, że zapominam, kim jestem”...

 Na szczęście na swojej życiowo-muzycznej drodze coraz częściej trafiam na ludzi, którzy czują podobnie jak ja, stawiają czoła takim schematom, nie boją się próbować i idą za głosem intuicji – tak jak w refrenie: „Wtedy podchodzisz Ty, oddycham z ulgą, sobą już mogę być...”.

 
Empik.com: http://bit.ly/1n0WRdN
Spotify: http://bit.ly/1fVbFJ5
Deezer: http://bit.ly/1pU6pK4
T-mobile: http://bit.ly/1cwPwMt
Play The Music: http://bit.ly/1cnwZrz
Nokia Mix Radio: http://bit.ly/1kr4A6z

         Aga jest autorką wszystkich tekstów, muzyka natomiast powstaje we współpracy z utalentowanym poznańskim basistą i gitarzystąRafałem Lewickim. Wszystkie teksty układają się w historie inspirowane prawdziwymi wydarzeniami i przeżyciami, wynikają z obserwacji siebie oraz innych ludzi. Większość kompozycji jest w języku polskim, bo to język ojczysty właśnie pozwala Adze najtrafniej oddać to co ma do przekazania słuchaczom. Zapowiedzią płyty jest utwór pt. "Plan Awaryjny”, do którego powstał klip. 


Copyright © 2014 My-Music Group

KOMENTARZE


© MyMusic | Wszystkie prawa zastrzeżone.