NEWS | AKTUALNOŚCI


POPULARNE INFORMACJE


Michał Kwiatkowski w nowym klipie "Mon Âme"
08 Paź, 2014

Pobierz obrazki


 
 

"Mon Âme" to pierwszy singiel promujący nowy album Michała Kwiatkowskiego pt. "Chopin etc.".

Album ten jest wypadkową fascynacji artysty kompozycjami Fryderyka Chopina i ich wpływem na światową muzykę rozrywkową. Przez lata Chopin stawał się inspiracją dla twórców takich jak: Serge Gainsbourg, Jane Birkin czy Donna Summer.

Do tego elitarnego grona dołącza właśnie Michał, który jako jeden z nielicznych Polaków osiągnął sukces komercyjny we Francji.

 
 
 

Tekst utworu Mon Âme mówi o tym, co artysta zostawi po sobie po odejściu ukochanej osoby. Mówi o inspiracji, twórczości i o momencie, w którym po kompozytorze zostają tylko jego dzieła a jego kochanka/kochanek znajduje miłość w innych ramionach.

W teledysku do piosenki Michała pokazane jest życie kobiety, którą widzimy w trzech różnych ważnych chwilach w jej życiu. Najpierw, gdy jest małą i beztroską dziewczynką. Później jako kobietę, zakochującą się w artyście, który umiera. Po czym jako starszą kobietę, która błąka się i szuka swojego ukochanego, o którym nigdy nie udało jej się zapomnieć.

 
 

 

Pobierz obrazki

 

 

Pobierz obrazki

 
 
 
 
 

Premiera płyty : 14 października 2014

 
 
 
 
 

Krótko o projekcie "Chopin Etc"

 

 

 

Projekt "Chopin etc." to nie tylko album długogrający, lecz przede wszystkim zapowiedź występów live, które łączą muzykę z teatrem. To przedstawienie jest idealnym dopełnieniem konceptu albumu, ukazaniem Michała w zupełnie nowej roli.

W wieku trzydziestu lat i po trzech solowych płytach Michał Kwiatkowski wyrusza w nową podróż: związaną ze spektaklem i płytą zainspirowaną w stu procentach dziełami swojego rodaka, łącząc muzykę klasyczną z dźwiękami pop. Trzeba przyznać, że ten młody artysta ma szczególne podejście do wirtuoza:

"Chopin jest dla mnie kimś więcej niż wielkim kompozytorem. To jego dzieło sprawiło, że zacząłem naukę gry na fortepianie, która trwała przez 8 lat w szkole muzycznej. Tak jak on wyjechałem z Polski w bardzo młodym wieku, ponad dziesięć lat temu."

 
 
 

 

KOMENTARZE


© MyMusic | Wszystkie prawa zastrzeżone.