NEWS | AKTUALNOŚCI


POPULARNE INFORMACJE


Drugi teledysk Agi Czyż do piosenki "Teren Skażony"
16 Cze, 2014

Nieustanna walka optymizmu z pesymizmem w piosence "Teren Skażony" Agi Czyż

 

Każdy dzień to łańcuszek mniejszych lub większych decyzji  – od rodzaju herbaty jaką wypijeszdo śniadania po sposób w jaki pomyślisz o ludziach czy wydarzeniach, które pojawiają się na Twojej drodze.

Jesteś tym o czym myślisz cały dzień i to Tydecydujesz czy coś co nie poszło tak jak chciałeśpopsuje Tobie humor i wytrąci z równowagiczy też nie.

Piosenka „Teren Skażony”, drugi oficjalny singiel Agi Czyż, opowiada o nieustannej walce jaka toczy się między optymizmem a pesymizmem, między dobrem a złem. Myśli negatywne porównane są tu do terenu skażonego, z którego najlepiej jest się jak najszybciej ewakuować,ostatecznie wybierając to co dobre, pozytywne i budujące.


AGA CZYŻ to wokalistka, autorka tekstów oraz kompozytorka z Poznania, półfinalistka trzeciej edycji programu "The Voice of Poland” (2013 rok - drużyna Marii Sadowskiej).
Aga śpiewa od pięciu lat. Posiada rzadko spotykaną, ciepłą i niską barwę głosu, która doskonale współgra z repertuarem jaki ceni, tworzy i śpiewa na scenie, oscylującym pomiędzy melodyjnym, wysmakowanym popem a klimatycznym soulem.

W 2009 roku Aga zdobyła pierwsze miejsce w konkursie internetowym na najlepsze wykonanie piosenki "Do Kiedy Jestem” Kasi Wilk – główną nagrodą był występ na koncercie Kasi. Był to moment przełomowy, który dodał Adze wiary we własne możliwości i potencjał.

Krótko potem Aga założyła swój kanał na portalu Youtube, gdzie do dziś systematycznie publikuje utwory zarówno autorskie jak i covery piosenek jej ulubionych wokalistów, takich jak Jill Scott, India Arie, Rihanna, Frank Ocean.(https://www.youtube.com/user/AgnieszkaCzyzSinger). Jak dotąd kanał Agi liczy sobie ponad270,000 odsłon.

W 2013 roku Aga trafiła do programu "The Voice of Poland”,w którym doszła do połfinału, szlifując umiejętności wokalne oraz sceniczne pod okiem swojej Trenerki, Marii Sadowskiej. Po programie Aga z jeszcze większym zapałem zajęła się pracami nad w pełniautorskim materiałem na pierwszą płytę.

Aga jest autorką wszystkich tekstów, muzyka natomiast powstaje we współpracy z utalentowanym poznańskim basistą i gitarzystą, Rafałem Lewickim. Wszystkie teksty układają się w historie inspirowane prawdziwymi wydarzeniami i przeżyciami, wynikają z obserwacji siebie oraz innych ludzi. Większość kompozycji jest w języku polskim, który pozwala Adze najtrafniej oddać to co ma do przekazania słuchaczom.

Zapowiedzią płyty był pierwszy singiel pt. "Plan Awaryjny”, wydany 04.03.2014.
Drugi singiel nosi tytuł „Teren Skażony”.Do obu piosenekpowstały teledyski.

 

KOMENTARZE


© MyMusic | Wszystkie prawa zastrzeżone.